Firma Mobile Vikings to operator sieci komórkowej, który ma charakter wirtualny. Firma postała w Belgii w roku 2008 a swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 2013 roku. Od początku swojej działalności, a więc od grudnia 2013 firma korzysta z  infrastruktury, którą posiada firma Play. Tym samym to Play jest dla nich operatorem infrastrukturalnym.

Od początku swojej działalności firma świadczy usługi wyłącznie w zakresie kart przedpłaconych prepaid. Obecnie korzystając z infrastruktury przygotowanej przez Play firma jest w stanie zaoferować także obsługę w zakresie sieci LTE oferując klientom korzystającym z oferty Internet mobilny z szybką prędkością.

Operator wirtualny stara się dbać o klientów oferując im luźne podejście do współpracy, pojawia się także pomoc techniczna, która utrzymywana jest w żartobliwym tonie pozbawionym formalizmów. W ten sposób firma przede wszystkim swoją ofertę kieruje do klientów młodych, co także jest bezpośrednio związane z tym, że działa na kartach pre paid.