Zastanawiasz się nad zmianą dostawcy usług internetowych? Wiemy, że wybór nie będzie łatwy – dlatego prezentujemy Ci dostawców Internetu w Krakowie, a także krótki poradnik, który właśnie czytasz. Dowiesz się z niego, na jakie czynniki zwrócić uwagę, wybierając internet Kraków, a także na jakie opcje w ogóle możesz liczyć. Mamy nadzieję, że nasze narzędzia pomogą Ci dokonać odpowiedniego dla Ciebie wyboru.

-Internet do 1,2 Gb/s
-45 kanałów telewizyjnych + Netflix Plan Podstawowy
-już za 49,99 zł/mies.

-nie przegap najkorzystniejszych ofert
-szeroka gama usług dla Klientów indywidualnych i biznesowych
-w Play płacisz mniej

-Internet 5G i nielimitowane rozmowy/SMSy/MMSy
-super pakiety Tv z mnóstwem kanałów
-smartfony już od 1 zł

-na start telewizja 1 miesiąc bez opłat
-nawet 136 kanały
-już od 30 zł/mies.

Internet w Krakowie – tani, czy szybki?

Wbrew pozorom czynniki te nie muszą się wykluczać! Obecnie internet domowy Kraków, podobnie jak internet mobilny, jest już usługą na tyle rozpowszechnioną, a konkurencja na rynku jest tak duża, że nawet światłowód Kraków o sporej prędkości nie musi wiele kosztować. Miesięczna cena pakietu szybkiego zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie – zależnie od tego, na ofertę której firmy dystrybuującej internet Kraków się zdecydujesz.

 

Światłowód Kraków to możliwość rozwinięcia prędkości połączenia wynoszącej nawet kilkaset MB/s – a w obecnych czasach nawet stosunkowo rozbudowane pakiety są stosunkowo tanie.


Do swojej dyspozycji masz kilka opcji. Obecnie zdecydowanie najpopularniejsza to światłowód Kraków. Pamiętaj jednak, że istnieją nadal również dostawcy oferujący internet stacjonarny Kraków oparty na innych rozwiązaniach.

 

Pakiety internetowe

Jak zapewne już wiesz, internet dostarczany jest zgodnie z wybranym przez Ciebie pakietem. Internet światłowodowy Kraków oferowany jest przez wiele firm, a każda z nich oferuje nieco inne usługi w ramach oferowanego przez siebie pakietu. Mowa tu chociażby o prędkości pobierania, czy wysyłania danych, jak i ich limicie. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzić, co zawiera dany pakiet, zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę. Czyniąc to, zobowiązujesz się bowiem do regularnych wpłat w określonej wysokości. Nasz ranking pozwoli CI sprawdzić, jaki Kraków internet będzie dla Ciebie najlepszy. 

 

Jak dobrać odpowiednią prędkość internetu?

Skoro do wyboru masz aż tak duże zróżnicowanie ofert na światłowód Kraków, pytanie brzmi – jak wybrać odpowiednią? Przede wszystkim skup się na tym, jaka prędkość internetu będzie Ci potrzebna. W zależności od tego, jaki dostawca internetu Kraków Cię interesuje, możesz spotkać się z ofertami internetu o następujących prędkościach:

 

  • 10 Mb/s
  • 20 Mb/s
  • 50 Mb/s
  • 100 Mb/s
  • 500 Mb/s

 

Oczywiście, zdarzają się również firmy oferujące internet Kraków zarówno o niższych, jak i wyższych prędkościach. Szybsza prędkość internetu przyda Ci się do gier online, odtwarzania filmów w wysokiej jakości, a także pobierania bardzo dużych plików w szybkim tempie. Jeśli połączenie internetowe chcesz wykorzystać głównie do pracy, nauki, lub mniej wymagających rozrywek – być może zadowoli Cię prezentowany w naszym rankingu najtańszy internet Kraków. 

 

Jak wybrać dostawcę internetu?

Na terenie miasta działają bardzo zróżnicowani dostawcy internetu Kraków. Nasz ranking daje Ci możliwość porównania między sobą proponowanych przez nich rozwiązań. Oczywiście, pierwszym czynnikiem, który rzuci Ci się w oczy będzie zapewne cena, jaką ma internet kraków w ramach danego pakietu, oraz maksymalna prędkość połączenia. Nawet, jeśli interesuje cię tani internet Kraków, pamiętaj jednak, by sprawdzić również:

  • limit danych
  • rodzaj i markę routera / modemu
  • wysokość opłaty aktywacyjnej
  • okres umowy
  • deklarowaną szybkość dostawy

Wybierając światłowód Kraków (lub jakikolwiek inny rodzaj połączenia) możesz dodatkowo skorzystać. Oprócz wyżej wymienionych czynników weź pod uwagę także inne, mniej oczywiste. Czy wiedziałeś, dla przykładu, że podobnie jak firmy telekomunikacyjne, wielu dostawców internetu oferuje ciekawe promocje na swoje usługi?

 

Promocje na internet w Krakowie

Firmy dostarczające internet Kraków dość regularnie organizują zróżnicowane promocje. Jedną z chętniej organizowanych promocji jest obniżka ceny internetu dla studenta. Z reguły promocja na taki światłowód Kraków pojawia się w miesiącach wakacyjnych, a możliwość podpisania umowy na preferencyjnych warunkach kończy się wraz z początkiem roku akademickiego. Jeśli jesteś studentem i chcesz mieć najlepszy internet Kraków niższym kosztem, zdecyduj się na podpisanie umowy w tym okresie. Prawdopodobnie zyskasz również dostęp do szeregu usług dodatkowych. Innym ofertą promocyjną na szybki internet Kraków, świadczoną w większości przypadków każdemu chętnemu, jest internet za 0 złotych, dostępny przez określony okres czasu.

 

Internet przez kabel z wi-fi

Spora część dostawców internetu w ramach jednego abonamentu oferuje nie tylko internet światłowód Kraków, ale także wi-fi. Rozwiązanie to ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim, internet kablowy Kraków może zostać w ten sposób udostępniony bezprzewodowo wszystkim członkom danego domostwa. Dzięki temu podczas, gdy jeden z domowników ogląda film w serwisie Netflix – inni mogą bezpiecznie zająć się nauką, grą online, czy zabawą. Wszelkie opłaty za taką usługę zawarte są w comiesięcznej cenie pakietu, dlatego nie zostaniesz zaskoczony dodatkowymi opłatami za światłowód Kraków. Pamiętaj jedynie, aby upewnić się, jak duży ewentualny limit danych oferuje dany usługodawca.