Virgin Mobile to największa na świecie marka jeśli chodzi o wirtualną telefonię komórkową i firma, która funkcjonuje w oparciu o infrastrukturę telekomunikacyjną innego operatora, który w danym momencie pełni rolę operatora infrastrukturalnego. To opcja, która pozwala ograniczać koszty związane z rozwojem bez konieczności inwestowania w drogą infrastrukturę telekomunikacyjną.

Internet w Virgin Mobile

-99% klientów w zasięgu LTE
-darmowa dostawa
-29 zł/mies.

Każda marka Virgin Mobile funkcjonuje indywidualnie niezależnie od pozostałych, dlatego różnie może wyglądać to w poszczególnych krajach. W Polsce istnieje powiązanie z siecią Play, która od roku 2020 jest właścicielem tego podmiotu. Wcześniej udziały większościowe miała spółka Virgin Mobile z przedstawicielstwem na Europę Wschodnią, która to kapitałowo była związana z Richardem Bransonem, założycielem Virgin Mobile.

W Polsce firma sprzedaje wyłącznie usługi, nie oferuje urządzeń, przez pierwsze lata były to tylko karty przedpłacone, od 2017 również oferty abonamentowe. Rozwija się także infrastruktura uzupełniona także o sieć LTE, która jest wykorzystywana przez tego operatora.