Jak sprawdzić hasło do wifi?

Komputery są nieodzownym elementem pracy większości osób. Pozwalają bowiem na obsługiwanie wielu programów, które ułatwiają wykonywanie zadań. Oczywiście jednostki stacjonarne czy też laptopy muszą być wyposażone w odpowiedni system. Najczęściej jest to Windows 10.

Internet który jest dostępny jako globalna sieć daje możliwość zintegrowania go z komputerem w sposób umożliwiający korzystanie z zasobów sieciowych. Oczywiście by móc używać Internetu musimy przede wszystkim się do niego połączyć. Najczęściej odbywa się to bezprzewodowo za pomocą Wifi. Czasami zdarza nam się zapomnieć hasło do Internetu, w szczególności gdy chcemy połączyć się z urządzeniem jak na przykład tablet. Jak więc sprawdzić, znaleźć szybko hasło do wifi w Widnows10 ?

Komputer z Windowsem 10 jako urządzenie zapamiętujące hasło do wifi

Komputer jest urządziłem które świetnie zapamiętuje różne informacje. Natomiast człowiek z reguły nie zawsze jest wstanie zapamiętać dane. W tym wypadku często korzystając z komputerów zdarza nam się zapomnieć hasła do Internetu. Istnieje kilka sposób na podejrzeniem, odszukanie znaków w systemie Windows 10. Jeżeli podejrzymy je szybko możemy następnie skopiować i wkleić do pola z hasłem by umożliwić ponowne połączenie naszego urządzenia z Internetem. 

Przy pierwszym połączeniu z Internetem naszego urządzenia mamy możliwość jego zapamiętania, wystarczy tylko zaznaczyć pole z opcją zapamiętaj hasło. Potem możemy korzystasz z automatycznego łażenia się z Wifi. Jeżeli nie zaznaczymy tej opcji to będziemy zmuszeni szukać hasła gdzie indziej. W związku z tym komputery mające zapamiętane ustawienia sieciową będą służy pomocą w tego typu problemie.

Jak sprawdzić hasło Wi-Fi, które zapamiętał nasz komputer w systemie Windows10? Najwięcej użytkowników stawia sobie to pytanie wtedy kiedy chce podłączyć do sieci nowe urządzenie a nie pamięta hasła. Warto wtedy skorzystać z pomocy komputera z systemem Windows 10, w którym to mieliśmy wcześniej zapamiętane hasło do naszego Wifi. Dlaczego właśnie taka metoda ? Ponieważ nie wszystkie sprzęty posiadają funkcje synchronizacji danych oraz pobierania zapamiętanego hasła z innych jednostek z Windowsem. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście byłoby zapamiętanie hasła. Jednak z reguły jest ono gdzieś zanotowane i trudno nam je od razu odnaleźć. Najlepiej więc podejrzeć hasło z poziomu laptopa który ma zainstalowany Windows 10. Jak to najlepiej zrobić ?

Z jakich metod najlepiej skorzystać tak by znaleźć hasło do wifi w systemie Windows 10 ?

Aby znaleźć hasło do naszego wifi w systemie Windows 10 musimy przede wszystkim uruchomić aplikację zwaną Ustawienia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę systemową to słowo. Następnie skorzystać z opcji Sieć Internet. Tam będą znajdować się ustawienia zwane Stan. Poniżej tych ustawień wybierzemy Centrum sieci i udostępniania. Następnie pojawi się nowe okno gdzie klikamy w nazwę sieci do której obecnie jesteśmy podłączeni. Pojawią się tam ustawienia sieci. Wybierzmy na środku okienka opcję właściwości sieci bezprzewodowej. Następnie przechodzimy do zakładki zabezpieczania i klikamy pokaz znaki. W polu powinno pojawić się odszyfrowane hasło naszej sieci, które możemy skopiować, spisać na kartce lub od razu przepisać do pola z miejscem na hasło. Dostępne sieci Wi-Fi odszukamy w ustawieniach oraz na pasku akcji który znajduje się po prawej stronie ekranu.

Podsumowanie

Hasło do sieci Wi-Fi pozawala użytkownikowi podłączyć dowolny sprzęt do sieci domowej. Bywa że ciekawym sposobem jest zapisanie hasła wifi na przykład na naszym ruterze. Jednak czasami zapominamy o tym lub nie chce nam się iść do odstawionego daleko urządzania.

Hasła do sieci bezprzewodowych bywają czasami naprawdę skomplikowane, dlatego tak trudno je zapamiętać. W zawiązku z tym często zdarza nam się potrzeba ich podejrzenia gdzieś już bezpiecznie zapamiętanych. W systemie Windows 10 możemy odszukać łatwy mechanizm, który pokazuje aktualnie stosowane hasło połączenia z siecią Wi-Fi. Tego rodzaju sposób jest przydatny kiedy chcemy podłączyć do naszej sieci kolejne nowe gadżety z modułem Wifi. Jeżeli korzystamy z komputera czy też laptopa możemy to zrobić bardzo szybko.