Komputery są nieodzownym elementem pracy większości osób. Pozwalają bowiem na obsługiwanie wielu programów, które ułatwiają wykonywanie zadań. Oczywiście jednostki stacjonarne czy też laptopy muszą być wyposażone w odpowiedni system. Najczęściej jest to Windows 10.

Internet który jest dostępny jako globalna sieć daje możliwość zintegrowania go z komputerem w sposób umożliwiający korzystanie z zasobów sieciowych. Oczywiście by móc używać Internetu musimy przede wszystkim się do niego połączyć. Najczęściej odbywa się to bezprzewodowo za pomocą Wifi. Czasami zdarza nam się zapomnieć hasło do Internetu, w szczególności gdy chcemy połączyć się z urządzeniem jak na przykład tablet. Jak więc sprawdzić, znaleźć szybko hasło do wifi w Widnows10 ?

Komputer z Windowsem 10 jako urządzenie zapamiętujące hasło do wifi

Komputer jest urządziłem które świetnie zapamiętuje różne informacje. Natomiast człowiek z reguły nie zawsze jest wstanie zapamiętać dane. W tym wypadku często korzystając z komputerów zdarza nam się zapomnieć hasła do Internetu. Istnieje kilka sposób na podejrzeniem, odszukanie znaków w systemie Windows 10. Jeżeli podejrzymy je szybko możemy następnie skopiować i wkleić do pola z hasłem by umożliwić ponowne połączenie naszego urządzenia z Internetem. 

Przy pierwszym połączeniu z Internetem naszego urządzenia mamy możliwość jego zapamiętania, wystarczy tylko zaznaczyć pole z opcją zapamiętaj hasło. Potem możemy korzystasz z automatycznego łażenia się z Wifi. Jeżeli nie zaznaczymy tej opcji to będziemy zmuszeni szukać hasła gdzie indziej. W związku z tym komputery mające zapamiętane ustawienia sieciową będą służy pomocą w tego typu problemie.

Jak sprawdzić hasło Wi-Fi, które zapamiętał nasz komputer w systemie Windows10? Najwięcej użytkowników stawia sobie to pytanie wtedy kiedy chce podłączyć do sieci nowe urządzenie a nie pamięta hasła. Warto wtedy skorzystać z pomocy komputera z systemem Windows 10, w którym to mieliśmy wcześniej zapamiętane hasło do naszego Wifi. Dlaczego właśnie taka metoda ? Ponieważ nie wszystkie sprzęty posiadają funkcje synchronizacji danych oraz pobierania zapamiętanego hasła z innych jednostek z Windowsem. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście byłoby zapamiętanie hasła. Jednak z reguły jest ono gdzieś zanotowane i trudno nam je od razu odnaleźć. Najlepiej więc podejrzeć hasło z poziomu laptopa który ma zainstalowany Windows 10. Jak to najlepiej zrobić ?

Z jakich metod najlepiej skorzystać tak by znaleźć hasło do wifi w systemie Windows 10 ?

Aby znaleźć hasło do naszego wifi w systemie Windows 10 musimy przede wszystkim uruchomić aplikację zwaną Ustawienia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę systemową to słowo. Następnie skorzystać z opcji Sieć Internet. Tam będą znajdować się ustawienia zwane Stan. Poniżej tych ustawień wybierzemy Centrum sieci i udostępniania. Następnie pojawi się nowe okno gdzie klikamy w nazwę sieci do której obecnie jesteśmy podłączeni. Pojawią się tam ustawienia sieci. Wybierzmy na środku okienka opcję właściwości sieci bezprzewodowej. Następnie przechodzimy do zakładki zabezpieczania i klikamy pokaz znaki. W polu powinno pojawić się odszyfrowane hasło naszej sieci, które możemy skopiować, spisać na kartce lub od razu przepisać do pola z miejscem na hasło. Dostępne sieci Wi-Fi odszukamy w ustawieniach oraz na pasku akcji który znajduje się po prawej stronie ekranu.

Podsumowanie

Hasło do sieci Wi-Fi pozawala użytkownikowi podłączyć dowolny sprzęt do sieci domowej. Bywa że ciekawym sposobem jest zapisanie hasła wifi na przykład na naszym ruterze. Jednak czasami zapominamy o tym lub nie chce nam się iść do odstawionego daleko urządzania.

Hasła do sieci bezprzewodowych bywają czasami naprawdę skomplikowane, dlatego tak trudno je zapamiętać. W zawiązku z tym często zdarza nam się potrzeba ich podejrzenia gdzieś już bezpiecznie zapamiętanych. W systemie Windows 10 możemy odszukać łatwy mechanizm, który pokazuje aktualnie stosowane hasło połączenia z siecią Wi-Fi. Tego rodzaju sposób jest przydatny kiedy chcemy podłączyć do naszej sieci kolejne nowe gadżety z modułem Wifi. Jeżeli korzystamy z komputera czy też laptopa możemy to zrobić bardzo szybko.

Podobne artykuły